stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Auto Trophy 2018: ŠKODA víťazom štyroch kategórií!

(Bratislava, december 2018) – ŠKODA bola čitateľmi odborného magazínu Auto Zeitung už deviatykrát za sebou zvolená najlepšou importovanou značkou v Nemecku. 

Čitateľom, ktorí hlasujú v ankete Auto Trophy, predstavuje ŠKODA už dlhé roky jednotku medzi importovanými značkami. So 14,5 percenta čitateľských hlasov vyhrala mladoboleslavská automobilka túto anketu už šiestykrát za sebou a celkovo v tejto kategórii získala deviaty titul.

Model OCTAVIA sa dlhodobo drží na prednej pozícii tejto renomovanej ankety. Bestseller značky triumfoval s 13,1 percenta odovzdaných hlasov v kategórii Najlepší importovaný kompaktný automobil. OCTAVIA tak zvíťazila už štvrtýkrát za sebou a od Auto Zeitung dostala už siedmu trofej.

Na zoznam víťazov sa druhýkrát zapísal model KAROQ, hoci je na trhu len od minulého roka. Po svojom premiérovom úspechu v roku 2017 aj v tomto roku potvrdil prvenstvo s 10,1 percenta hlasov v kategórii importovaných SUV v cene do 25 000 eur.

FABIA získala prvenstvo s 9,9 percenta čitateľských hlasov v silne obsadenej kategórii importovaných mestských a malých vozidiel. Tento obľúbený malý automobil v praktickej verzii kombi zvíťazil vo svojej triede už v rokoch 2007 a 2008. Pre hatchback je to ale prvý úspech. FABIA v tomto roku prešla výraznou modernizáciou a zákazníkov zaujme novo tvarovanou prednou aj zadnou časťou, vrátane LED-svietidiel a najnovších technológii na ďalšie zlepšenie komfortu a bezpečnosti. Zážitok z jazdy ďalej umocňujú efektívne motory s objemom 1,0 litra.

Tradičná anketa medzi čitateľmi sa tento rok konala už tridsiaty raz. Od roku 2014 má súťaž Auto Trophy prívlastok World' s Best Cars, pretože do hlasovania sa môžu zapojiť aj čitatelia a on-line používatelia medzinárodných odborných titulov. V roku 2018 hlasovalo približne 23 100 čitateľov. V nemecky hovoriacich krajinách volili svojich favoritov v 21 kategóriách, v ôsmich kategóriách sa hodnotilo v medzinárodnom meradle. V štyroch kategóriách, v ktorých ŠKODA zvíťazila, sa hlasovalo v Nemecku.