stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Elektrická “superinšpirácia”: Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet

(Bratislava) - Dvojmiestny Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet, koncipovaný ako elektrické vozidlo, s inovatívnymi koncepčnými technickými riešeniami definuje ultimatívny luxus budúcnosti.

Pohon zabezpečuje štvorica elektromotorov (spolu 550 kW/750 k), s ktorými zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako štyri sekundy, maximálna rýchlosť vozidla je elektronicky obmedzená na 250 km/h, udávaný dojazd je vyše 500 kilometrov.

Premiéra novinky sa uskutočnila v podobe štúdie na exkluzívnej prehliadke automobilov v kalifornskom Pebble Beach. S odstupom desaťročí je to prvý Maybach s otvorenou strechou. So svojimi veľkorysými rozmermi (dĺžka/šírka/výška: 5 700/2 100/1 340 milimetrov) pokračuje v rade najnovších vizionárskych dizajnových vozidiel značky Mercedes-Benz a zároveň nadväzuje na impozantné kabriolety minulosti.

Elektrický Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet, vďaka inovatívnej technológii, len za päť minút nabíjania dotankuje dostatočné množstvo energie zvyšujúce dojazd až približne o 100 kilometrov.