stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Honda: Športiak a strážca mimiky vodiča...

(Tokio) - Honda odhalí najnovší elektrický športový automobil – koncept Sports EV – 25. októbra 2017 na autosalóne v Tokiu, kde bude súčasťou expozície dvoj a štvorkolesových koncepčných vozidiel.

Pozornosť zrejme budú pútať aj ďalšie vystavované vozidlá spoločnosti Honda: koncept Urban EV , ktoré si na autosalóne vo Frankfurte vyslúžilo mimoriadne pozitívne reakcie a sortiment motocyklových modelov Super Cub, oslavujúcich svoje 60. výročie a 100 miliónov vyrobených kusov od svojho uvedenia na trh. Návštevníci výstavy si budú môcť pozrieť koncept osobnej mobility Honda NeuV a najnovší model CR-V, pričom v obidvoch prípadoch to bude japonská premiéra.

Koncept Sports EV

Atraktívny koncept Sports EV, ktorý bude mať v Tokiu svetovú premiéru, sa vyznačuje nápadnou siluetou a plynulými proporciami karosérie. Tím vývojárov navrhol športový elektrický automobil, ktorý je efektívnou kombináciou pohonnej jednotky EV a technológie AI v kompaktnom tvare karosérie.

Koncept Urban EV

Po svojom globálnom debute v septembri na autosalóne vo Frankfurte sa koncept Urban EV prvýkrát predstaví aj v Japonsku. Vďaka jednoduchému dizajnu a kompaktným proporciám, vychádzajúcim z novo vyvinutej platformy elektrického vozidla, je tento automobil ideálny pre jazdu v meste. Komunikatívna predná mriežka zobrazuje stav nabitia akumulátora, rady pre jazdu a pozdravy vo viacerých jazykoch, pričom zaoblený displej v interiéri je navrhnutý tak, aby pôsobil ako inšpirujúce príslušenstvo. Sériová verzia sa na európskom trhu objaví v roku 2019.

Super Cub

Aby Honda oslávila nadchádzajúce míľniky – 60 rokov výroby a 100-miliónty kus vyrobený od jeho uvedenia na trh, jej stánok bude expozíciou o histórii Super Cubu, súčasnom typovom rade a poskytne aj náhľad do jeho budúcnosti. Predstaví sa aj 100-miliónty sériový jubilejný model Super Cub 110 a nový motocykel Super Cub 125C.

Úplne nový model CR-V

Aj najnovšia piata generácia CR-V, ktorá bude mať svoj japonský debut na autosalóne v Tokiu bude veľmi zaujímavá. V novom modeli je implementovaná dvojmotorová hybridná technológia SUV od Hondy – i-MMD (Inteligentný multimodálny systém jazdenia).

NeuV

NeuV sa prvýkrát predstavil v januári na výstave CES 2017 v Las Vegas, kde bol uvedený ako koncept elektrickej mobility pre ľudí dochádzajúcich za prácou. Je vybavený motorom značky Honda s umelou inteligenciou – Automated Network Assistant (automatizovaný sieťový pomocník) – a medzi jeho schopnosti autonómneho jazdenia patrí aj podpora bezpečného jazdenia monitorovaním vodiča, ktorým sa podľa výrazu tváre a tónu hlasu stanovuje jeho stres. NeuV postupom času nadobúda znalosti o životnom štýle vodiča a jeho preferenciách, takže dokáže navrhovať nové trasy a aktivity, a tak realizovať prirodzený vzťah medzi vodičom a strojom.