stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Hyundai Kona: mimoriadne zaujímavé SUV

(Bratislava) - Hyundai Motor Slovakia, importér automobilov značky Hyundai na Slovensku, odštartoval imidžovo-produktovú kampaň na model KONA. KONA je prvým SUV kategórie B, ktoré má Hyundai vo svojom portfóliu.

KONA v dvoch motorizáciách

KONA vzbudila záujem už v júni, keď bola v talianskom Miláne oficiálne predstavená novinárom. Prekvapil najmä atypický vizuál prednej časti, vysoká variabilita farebných kombinácií exteriéru a interiéru ako aj skutočnosť, že KONA bude u nás spočiatku predávaná v dvoch zaujímavých motorizáciách. Verzia s benzínovým motorom 1.0 TGDi a výkonom 88 kW (120k) je prednokolka ako stvorená pre jazdu v mestskom prostredí. Vo výbave Classic sa predáva od 14 490 EUR. Verzia so silnejším motorom s objemom 1.6 litra a veľkorysým výkonom 130 kW (177k) je k dispozícii aj s pohonom 4x4, čo robí z KONY skutočné SUV, využiteľné aj v náročnejšom teréne. Cena výkonnejšieho modelu so 7-stupňovou automatickou prevodovkou začína pri výbave Comfort na sume 19 990 EUR.

KONA je SUV pre ženy aj mužov

Cieľovou skupinou modelu KONA sú jednak mladí, dynamickí ľudia, ktorí využijú KONU ako ideálny crossover v meste. Hyundai však očakáva, že dizajn automobilu a pohon 4x4 oslovia aj ľudí nad 40 rokov, ktorí vlastnosti tohto SUV ocenia aj mimo mestského prostredia.

O KONU s pohonom 4x4 je medzi Slovákmi veľký záujem

Slovenskú premiéru zažila KONA začiatkom októbra na autosalóne v Nitre, kde sa stala hlavným ťahákom stánku Hyundai. Už počas samotného autosalónu zaznamenal importér niekoľko záväzných objednávok tohto štýlového vozidla. K dnešnému dňu po slovenských cestách jazdí už vyše dvadsať týchto áut a importér eviduje ďalších takmer 80 objednávok koncových klientov, ktorí si svoju novú KONU prevezmú do konca tohto roka. Zaujímavou skutočnosťou je, že vyše 2/3 objednávok tvorí KONA so silnejším 177-koňovým motorom a pohonom 4x4. 

V roku 2018 pribudnú modelu KONA dve nové motorizácie. Paleta benzínových motorov sa rozšíri o diesel a očakávanie oprávnene vzbudzuje aj KONA s čisto elektrickým pohonom.