stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Mazda má jediné múzeum mimo Japonska.

(Augsburg / Leverkusen) – Dokonalé predstavenie slávnej histórie nekonvenčného výrobcu automobilov z Hirošimy ponúka prvé Mazda múzeum v Európe, ktoré sa nachádza v Augsburgu v Nemecku.

Frey Mazda Classic Car Museum je projekt vytvorený miestnym predajcom automobilov Mazda Auto Frey, ktorý mapuje takmer storočnú tradíciu automobilky. Expozícia 45 vozidiel - vintage Mazda, predstavuje oficiálne predávané modely nielen v Európe, ale aj v iných častiach sveta, vrátane mnohých rarít z rozsiahlej súkromnej zbierky rodiny Frey.

Expozícia sa nachádza v zrekonštruovanej elektrárni Augsburg z roku 1897.

"Unikátne, prvé múzeum Mazdy mimo Japonska predstavuje pre rodinu Frey zhmotnenie sna, v ktorom ponúka verejnosti pohľad na svoju unikátnu zbierku vozidiel Mazda z celého sveta," povedal výkonný viceprezident spoločnosti Mazda Motor Corporation pán Akira Marumoto.

Na výstavnej ploche milovníci značky Mazda nájdu také lahôdky, akými sú: model Mazda Cosmo Sport z roku 1967, Mazda Luce RX87 z roku 1969 a Mazda RX-7 z roku 1992.

Medzi ďalšie magnety expozície nepochybne patria: prvé sériovo vyrábané osobné vozidlo Mazda R360 z roku 1960. Mazda K360 ľahké nákladné vozidlo z roku 1962.Rok 1966 reprezentuje Mazda Familia 1000 coupé. Rok 1976 Mazda 616, ktorá bola prvým modelom oficiálne ponúkaným v Nemecku (jej produkcia sa začala v roku 1973) a Mazda AZ-1, typický ľahký športový automobil strednej triedy, ktorý motoristi poznajú od roku 1992.

Expozícia vozidiel sa bude aj naďalej rožširovať a dopĺňať jú chcú ďalšími drahocennosťami z autoparku rodiny Frey, ktorá dúfa, že miesto sa stane strediskom stretnutí nielen klubových nadšencov značky Mazda, ale aj ostatných nadšencov motorizmu.

Ak je to pre vás náhodou ďaleko, nevadí - ponúkame vám virtuálnu prehliadku: https://mazda-classic-frey.de/das-museum/virtuelle-museumstour/.