stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Mercedes-Benz: Trieda X so 6-valcom!

(Bratislava) - Modelový rad prémiových pikapov Mercedes-Benz rozširuje výkonná Trieda X 350 d 4MATIC poháňaná šesťvalcovým odľahčeným turbomotorom 3,0-litra (190 kW/258 k; 550 Nm) s priamym vstrekovaním a úpravou klzných plôch valcov NANOSLIDE® uplatňovanou aj vo Formuli 1.

Novinka sériovo využíva automatickú prevodovku 7G-TRONIC PLUS s radiacimi páčkami na volante, tri režimy ponúkajúci stály náhon na všetky kolesá 4MATIC (pevné rozdelenie momentu predná/zadná náprava: 40/60) a terénnu redukciu (voliteľne doplnenú o zverný diferenciál zadnej nápravy). Výkonná Trieda X dosahuje v segmente stredne veľkých pikapov (homologizovaná je v kategórii úžitkových vozidiel N1) nezvyčajnú dynamiku jazdy spoločne so suverénnou schopnosťou presadiť sa aj v teréne. Vozidlo zároveň poskytuje medzi porovnateľnými vozidlami viac ako mimoriadny komfort, výbavu, asistenčné, bezpečnostné a komunikačné systémy, respektíve zaručuje tiež odhlučnenie a elimináciu kmitov ako pri veľkopriestorovej Triede V.

Nový špičkový model X 350 d 4MATIC (predbežná kombinovaná spotreba paliva 9,0 l/100 km; predbežné kombinované emisie 237 g/km) ponúka vysoké užitočné zaťaženie (965 kg) a ťažnú silu, akceleruje z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 205 km/h. Zaručuje vysokú stabilitu, dynamiku a pohodlie pri jazde v teréne i na ceste (aj za dažďa či v zimnom období). Zdolá stúpanie do 45 stupňov, prejde vodou s hĺbkou do 60 cm a suverénne zvládne bočný náklon až takmer 50 stupňov. Prispieva k tomu pre daný segment vozidiel zvlášť široký rozchod kolies (1 632 mm na prednej a 1 625 mm na zadnej náprave), dlhý rázvor (3 150 mm) a prepracovaný komfortný podvozok z robustného rebrinového rámu (svetlá výška 202 mm, na želanie až 222 mm).

Medzi pikapmi zriedkavý systém DYNAMIC SELECT novému modelu umožňuje meniť odozvu motora a prevodovky v piatich jazdných režimoch (Komfort, ECO, Šport, Ručné radenie, Terén). X 350 d 4MATIC tak poskytuje dokonalú kombináciu športovej dynamiky a funkčnosti. Vozidlo pritom dopĺňa mimoriadne rozsiahla bezpečnostná výbava, ponuka širokých možností individualizácie (ako napríklad elektricky otvárané zadné okno) a nechýba ani zabudovaný komunikačný modul či rozsiahle služby Mercedes me connect.

Špičkový model X 350 d 4MATIC bude na Slovensku k dispozícii od polovice júla 2018. Na výber sú dve línie výbavy: PROGRESSIVE a POWER (súčasťou oboch je napríklad systém KEYLESS-GO a 2-zónová klimatizácia THERMOTRONIC).