stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Mitsubishi v službách Carabinierov

(Miláno / Bratislava, 2018) - SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross odteraz, vďaka spolupráci s talianskou políciou, nosí prestížny odev: oficiálnu uniformu Arma dei Carabinieri. Dve vozidlá špeciálne upravené pre vykonávanie operatívnej pohotovostnej služby už jazdia v reálnej premávka.

Mitsubishi a Arma dei Carabinieri si vybrali model Eclipse Cross s motorom 1.5 MIVEC turbo a s pohonom všetkých kolies S-AWC (Super All Wheel Control).

Dve špeciálne upravené vozidlá, ktoré boli odovzdané na generálnom veliteľstve v Ríme, budú spočiatku slúžiť v oddieloch Carabinierov v Ríme a v Miláne. Carabinieri ich budú využívať pri plnení špeciálnych úloh ako je urgentná preprava orgánov a krvi, ale aj na operatívne účely pri ochrane územia. 

Spolupráca medzi Mitsubishi a Arma dei Carabinieri nadväzuje na predchádzajúcu úspešnú  spoluprácu z minulosti, keď Mitsubishi dodalo talianskej štátnej polícii viacero kusov špeciálne upraveného obrneného off-roadu Mitsubishi Pajero pre využitie vo vysokorizikových oblastiach ako je napr. Afganistan a Irak, kde boli nasadené pri plnení dôležitých operácií, v rámci ktorých opätovne potvrdili svoju spoľahlivosť.