stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Mitsubishi začne vyrábať nový elektromobil v Číne

(Tokio / Bratislava) - Spoločnosť GAC Mitsubishi Motors začne v Číne vyrábať úplne nové elektrické SUV s označením Eupheme EV.
 
Nový model Eupheme EV bude najskôr uvedený v dvanástich kľúčových čínskych mestách (napr. Peking, Čchang-ša, Kanton, Šen-čen, Chang-čou a Tchien-ťin) a ešte v tomto roku sa rozšíri aj o ďalšie lokality po celej krajine.

Elektromobil vykazuje dojazd 410 km (podľa metodiky merania platnej v Číne), pričom kombinuje silný krútiaci moment elektromobilu s komfortom a vnútorným priestorom typickým pre vozidlá kategórie SUV. Cena tohto vyspelého a environmentálne ohľaduplného SUV určeného pre čínskych zákazníkov bude začínať na cca 20 000 USD.

Ambície spoločnosti v Číne komentuje Osamu Masuko, generálny riaditeľ Mitsubishi Motors: "Uvedenie modelu Eupheme EV nadväzuje na skoršie predstavenie plug-in hybridného modelu Eupheme (PHEV) SUV a pre GMMC predstavuje ďalší dôležitý míľnik. Poukazuje na kľúčovú úlohu, ktorú budú zohrávať technológie elektromobilov pri napĺňaní potrieb čínskych spotrebiteľov, pričom zároveň prispieva k podpore celého automobilového priemyslu v Číne. Čína je jedným z najdôležitejších trhov, a preto očakávame, že sa nám v tejto krajine podarí výrazne zlepšiť našu pozíciu v rámci plánu DRIVE FOR GROWTH."

GMMC ako platforma strategického partnerstva, predaja a výroby v Číne, zohrá v trojročnom strategickom pláne DRIVE FOR GROWTH Mitsubishi Motors kľúčovú podpornú úlohu. Do roku 2019 plánuje Mitsubishi Motors posilniť svoje aktivity v rámci celej Číny a prostredníctvom svojej siete predajcov viac než zdvojnásobiť počet predaných vozidiel oproti roku 2016. Spoločnosť sa na čínskom trhu taktiež zameria na rozšírenie modelového radu vozidiel s pohonom všetkých kolies a plug-in hybridných SUV.