stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

MOTOCYKEL: „The Hillclimb Racer“ zvíťazil v súťaži The R nineT Pure „Dealer Clash“

(Bratislava, marec 2018) - Súťaž Dealer Clash, v ktorej kreatívci dostali za úlohu navrhnúť personalizovaný model R nineT, bez zaváhania určila víťaza. Je ním BMW R nineT Pure „Hillclimb Racer“.

Kolekcia BMW Heritage v súčasnosti pozostáva z piatich modelov: R nineT, R nineT Pure, R nineT Scrambler, R nineT Racer a R nineT Urban G/S. Okrem dizajnu, pripomínajúceho zlatú éru nefalšovanéj radosti z jazdy na motocykli a najmodernejšej technológie, ponúka model R nineT vďaka rozšírenej palete príslušenstva aj celý rad možností individuálnej úpravy.

Spoločnosť BMW Motorrad Belux tieto nekonečné možnosti využila na to, aby svojich autorizovaných predajcov vyzvala na pravý „Dealer Clash“. Súťaž, v ktorej sa všetko točí okolo modelu BMW R nineT Pure. Do súťaže sa zapojilo viac ako 17 modelov R nineT Pure od rôznych predajcov BMW Motorrad z Belgicka a Luxemburska. Na základe tohto modelu a s maximálnym rozpočtom 5 000 € – okrem ceny motocykla – mali predajcovia navrhnúť personalizovaný motocykel.

Diverse jury.

Porotu tvorili dvaja novinári (Thierry Dricot a Ad Van Poppel), dvaja dizajnéri spoločnosti BMW Motorrad a zároveň autori modelu R nineT (Harry Schmidt a Ulli Sengenberger), renomovaný interiérový dizajnér Antoine Pinto, riaditeľ múzea Autoworld Sébastien de Baere, bruselský influencer Carl de Moncharline a špecialisti na personalizáciu Steven De Caluwé z Motokouture a Thomas Jeukens z TOMA Customs. Porota hodnotila na základe piatich kritérií: dizajn, originalita, majstrovská zručnosť, „soul factor“ a „dare devil level“.

Christian Pingitzer (BMW Motorrad): „Každý projekt je zaujímavý a atraktívny niečím iným. Našťastie som sa nemusel rozhodovať sám, ale pri tomto ťažkom rozhodovaní som sa mohol spoľahnúť na názory profesionálnej poroty.“ 
A hoci porota mala na výber víťaza len dve hodiny, všimla si najmä vysokú kvalitu najrôznejších modelov R nineT Pure, ktoré sa zapojili do súťaže.


BMW Motorrad Dealer Clash 2018

1. miesto: The Hillclimb Racer od Winge Motors

2. miesto: MMM 1200 od Meeusen Motoren Meerhout

3. miesto: Concept 91 od Peter Motor Works