stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Nový Duster odhaľujeme už pred premiérou!

(Boulogne-Billancourt) - S viac ako 1 miliónom predaných kusov sa otvára nová kapitola v histórii zaujímavého SUV z Rumunska. Dacia predstaví Úplne nový Duster na autosalóne vo Frankfurte 2017.

V súlade s DNA modelu kombinuje Úplne nový Duster robustný, svalnatý dizajn so skutočne agresívnou osobnosťou, ktorú podčiarkuje nová farba karosérie Oranžová Atacama.

Zmena spredu

Výrazná maska chladiča sa rozširuje smerom k svetlometom umiestnených v rohoch karosérie a opticky tak vozidlo rozširuje. Úplne nový svetelný podpis, vrátane LED svetiel pre denné svietenie, je rozdelený na tri časti. Ostrejšie línie kapoty prispievajú k agresívnemu vzhľadu. Väčšia, matne chrómovaná spodná časť nárazníku je odolná voči škrabancom.

Zmena zboku

Vyššia bočná línia prispieva k ochrane posádky. Čelné sklo bolo v porovnaní so súčasným modelom Duster posunuté o 100 mm dopredu a má väčší sklon. Kabína je vďaka tomu dlhšia a pôsobí priestrannejšie. Nové hliníkové strešné lyžiny nadväzujú na líniu čelného skla a dodávajú vozidlu dynamickejší profil. Výraz siluety zlepšujú aj 17-palcové disky a výrazné lemovanie blatníkov.

Zmena zozadu

Duster dostáva výraznejšie proporcie. Horizontálne línie a svetlá umiestnené v rohoch karosérie dotvárajú zvýšený postoj vozidla. Zadný svetelný podpis typický pre modely Dacia podopiera širšia a matne chrómovaná spodná časť nárazníku. Vozidlo sľubuje väčší cestovateľský komfort vďaka kompletne inovovanému a kvalitnejšiemu interiéru a novým prvkom výbavy.

Nový Duster bude odhalený na tlačovej konferencii v stánku Dacia na Frankfurtskom autosalóne, presne 12. septembra o 11:10.