Stella magazín: Nový Duster odhaľujeme už pred premiérou!
stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Nový Duster odhaľujeme už pred premiérou!

(Boulogne-Billancourt) - S viac ako 1 miliónom predaných kusov sa otvára nová kapitola v histórii zaujímavého SUV z Rumunska. Dacia predstaví Úplne nový Duster na autosalóne vo Frankfurte 2017.

V súlade s DNA modelu kombinuje Úplne nový Duster robustný, svalnatý dizajn so skutočne agresívnou osobnosťou, ktorú podčiarkuje nová farba karosérie Oranžová Atacama.

Zmena spredu

Výrazná maska chladiča sa rozširuje smerom k svetlometom umiestnených v rohoch karosérie a opticky tak vozidlo rozširuje. Úplne nový svetelný podpis, vrátane LED svetiel pre denné svietenie, je rozdelený na tri časti. Ostrejšie línie kapoty prispievajú k agresívnemu vzhľadu. Väčšia, matne chrómovaná spodná časť nárazníku je odolná voči škrabancom.

Zmena zboku

Vyššia bočná línia prispieva k ochrane posádky. Čelné sklo bolo v porovnaní so súčasným modelom Duster posunuté o 100 mm dopredu a má väčší sklon. Kabína je vďaka tomu dlhšia a pôsobí priestrannejšie. Nové hliníkové strešné lyžiny nadväzujú na líniu čelného skla a dodávajú vozidlu dynamickejší profil. Výraz siluety zlepšujú aj 17-palcové disky a výrazné lemovanie blatníkov.

Zmena zozadu

Duster dostáva výraznejšie proporcie. Horizontálne línie a svetlá umiestnené v rohoch karosérie dotvárajú zvýšený postoj vozidla. Zadný svetelný podpis typický pre modely Dacia podopiera širšia a matne chrómovaná spodná časť nárazníku. Vozidlo sľubuje väčší cestovateľský komfort vďaka kompletne inovovanému a kvalitnejšiemu interiéru a novým prvkom výbavy.

Nový Duster bude odhalený na tlačovej konferencii v stánku Dacia na Frankfurtskom autosalóne, presne 12. septembra o 11:10.