stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Odhalenie: Hybridný Toyota Tj Cruiser

(Tokio) - Spoločnosť Toyota Motor Corporation na 45. ročníku tokijského autosalónu prvýkrát predstaví nové koncepčné vozidlo Tj Cruiser typu crossover. Koncept Tj Cruiser je ukážkou spojenia priestrannej skriňovej dodávky s dizajnom SUV.

Model Tj Cruiser bol navrhnutý pre vodičov vyznávajúcich životný štýl, ktorý zahŕňa prácu v kombinácii so zábavou vo voľnom čase. Písmeno „T“ v označení Tj Cruiser predstavuje „Toolbox“ (debna na náradie) a poukazuje na to, že vozidlo spoľahlivo poslúži ako pracovný nástroj, kým „j“ znamená „joy“ (radosť, potešenie). Názov „Cruiser“ používa Toyota už tradične pre svoje SUV, pričom tu má vyjadrovať dynamický potenciál vozidla. Sedadlá je možné sklopiť úplne do roviny, a tak Tj Cruiser ľahko pojme najrôznejšie outdoorové vybavenie a zároveň dovoľuje prevážať dlhé predmety, ako napr. trojmetrový surf alebo bicykel.

Parametre

Základnými zverejnenými údajmi o vozidle, ktoré má prepraviť štyroch pasažierov, sú: dĺžka 4300 mm, šírka 1775 mm, výška 1620 mm, rázvor náprav 2750 mm.  Pod kapotu by sa mal dostať 2,0-litrový motor v spojení s hybridnou sústavou. Poháňaná bude nielen predná náprava, ale v ponuke bude aj verzia s pohonom všetkých kolies.

Dizajn

Kabína hranatých tvarov, pripomínajúcich dodávku, prezrádza snahu o čo najvyššiu úžitkovú hodnotu. Robustné nápravy a veľké kolesá s rozmermi 225/50 R20 (príznačné pre vozidlá SUV) komunikujú s tvarmi čelných partií. Tj Cruiser predstavuje novú kategóriu spájajúcu výhody dodávky s prednosťami vozidiel SUV.

Na kapote, streche a blatníkoch sú použité materiály so špeciálnou povrchovou úpravou odolávajúcou škrabancom aj nečistotám, ktoré zaistia spoľahlivú ochranu aj v prípade nechceného stretu s rôznymi prekážkami.

Priestor pre praktické využitie

Predné aj zadné sedadlá je možné sklápať do úplnej roviny, a prevážať tak dlhé predmety.

Na zadnej strane sedadiel a na obložení batožinového priestoru sú upevňovacie prvky na jednoduché ukotvenie najrôznejších predmetov, od malých balíčkov až po veľký náklad. Veľký zadný nakladací otvor uľahčuje nakladanie a vykladanie veľkých predmetov, napr. bicyklov.

Na sedadle priamo za vodičom možno navyše vyklopiť sedák nahor, a vytvoriť ďalšie miesto na uloženie nákupu alebo iných predmetov.

Veľký otvor posuvných dverí uľahčuje nakladanie a vykladanie veľkých predmetov z boku vozidla, prípadne nastupovanie a vystupovanie prepravovaných členov rodiny.