stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

PEUGEOT zvyšuje luxus jachtingu!

(Paríž) - Po celosvetovom úspechu i-Cockpitu® s už približne štyrmi miliónmi užívateľov, spoločnosť PEUGEOT ponúkla svoje skúsenosti z oblasti ergonomických kokpitov spoločnosti BENETEAU, ktorá je svetovým lídrom v odvetví rekreačných jácht.

Funkčný model navrhnutý a vyrobený v PEUGEOT Design Lab kombinuje intuitívnu manipuláciu so systémom PEUGEOT i-Cockpit® s online technológiou Ship Control®, ktorú vyvinula spoločnosť BENETEAU. Sea Drive Concept tak spája to najlepšie z obidvoch svetov a ponúka zároveň obraz budúcnosti riadiaceho pultu v oblasti vodných športov.

Výsledok je čistá, moderná a technologická prístrojová doska. Počet ovládačov je znížený na nevyhnutné minimum a v kombinácii s použitím ušľachtilých materiálov zvyšujú špecifickosť a podporujú potešenie z jazdy, agilitu a koncentráciu vodiča a lodivoda.

Po zbieraní skúseností, ktoré sa začalo v roku 2012 a po overení funkčnosti systému, pre ktorý sa rozhodli už takmer 4 milióny užívateľov chcel,  PEUGEOT Design Lab chcel ísť ešte ďalej a preskúmal nové územia v úplne odlišnom sektore, ako je jachting a motorové člny. A z tohto dôvodu sa prirodzene stretli dve značky:  PEUGEOT a BENETEAU.

Sea Drive Concept je výsledkom spolupráce dvoch inovatívnych programov a predovšetkým konštruktívneho dialógu medzi dvomi svetmi. Už na prvý pohľad využíva tento koncept mnoho rôznych komponentov z PEUGEOT i-Cockpit®u : Kompaktný automobilový volant; veľký dotykový 17''displej zobrazujúci rozhranie Ship Control®, s okamžitým prístupom k elektronickým funkciám lode; odnímateľný tablet zobrazujúci hlavné navigačné informácie v zornom poli pilota a na volante umiestnené "impulzné ovládače", ktoré poskytujú priamy a stály prístup k hlavným funkciám.

Know-how značky PEUGEOT je zrejmé na kvalite spracovania a výbere materiálov, ktoré boli použité vo verzii  GT: koža Nappa, prešívanie medenou niťou, chrómové satinované tlačidlá ...

Pokiaľ ide o rozhranie Ship Conrol®, spája jednoduchosť a univerzálnosť a umožňuje zoskupiť všetky relevantné informácie na palube, ktorými sú: Osvetlenie paluby (rozdelenie, intenzita); klimatizácia; navigácia  (rýchlosť, prúd, hĺbka, trasa, smer, poloha); kontrola stavu batérií; kontrola hladiny palivovej nádrže; riadenie elektrického napájania (jednosmerný a striedavý); riadenie čerpadiel; hiFi; motory (režim, rýchlosť).

Rozhranie Ship Control ®  je výkonný palubný počítač integrovaný do telesa lode. Sprevádza a asistuje pri navigácii, ako aj pri zabezpečení komfortu na lodi. A keďže je možné lokálne pripojiť viacero tabletov na rozhranie, každý člen posádky môže mať prístup ku všetkým dostupným funkciám.

Po tom, čo PEUGEOT Design Lab implementoval do Sea Drive Concept tento ultra moderný online svet, je jasné, že nekompromisne vstupuje do ďalšieho, veľmi rýchlo sa meniaceho a stále perspektívneho odvetvia.

Poznámka: BENETEAU je Francúzska značka, ktorú v roku 1884 založil Benjamin Beneteau, ponúka komplexnú škálu plachetníc a motorových člnov spĺňajúcich všetky navigačné sny.