stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Renault Clio R.S. 18 iba v limitovanej edícii!

(Boulogne-Billancourt január 2018) – Renault Sport predstavuje novú limitovanú edíciu modelu Clio R.S. 18, pomenovanú po tíme Renault Sport v Formuly 1.

Vozidlo, ktoré v limitovanej edícii evokuje vozidlá F1, je určené fanúšikom a serióznym zberateľom. Je odvodené od modelu Clio R.S. 220 EDC Trophy – najvýkonnejšej verzie modelového radu Clio. Zhmotňuje prvky tímu Renault Sport z F1 a zároveň oslavuje 40. výročie vstupu značky Renault do kráľovskej súťaže motoristického športu. 

 Šport F1 v modeli Clio R.S.

Označenie R.S. 18 na predných dverách, plus šedé pásy a nové R.S. logo dvojitého diamantu na streche sú priamym odkazom na tím Renault Sport z F1. Detaily vo farbe Žltá Sirius – predná čepeľ, bočné lišty dverí a stredová krytka disku – vytvárajú neprehliadnuteľný kontrast s čiernou farbou. Známy dizajn zadného difúzora dodáva vozidlu silnejší výzor. 

V interiéri je vidno exkluzivitu limitovanej edície. Lišty prahov s označením R.S. sú očíslované, volant potiahnutý kožou Alcantara® a uhlíkový vzhľad výduchov ventilácie navodzujú športový pocit  v kabíne.  

Renault Clio R.S. 18 zdedilo motor s výkonom 220 koní od modelu Clio R.S. 220 EDC Trophy, ktorý ponúka funkciu zvýšeného krútiaceho momentu a dosahuje maximálny moment 280 Nm. Vďaka vystuženému podvozku Trophy je vozidlo ešte ostrejšie a presnejšie. Renault Clio R.S. 18 je štandardne vybavené výfukovým systémom Akrapovič, ktorý zabezpečuje výrazný zvuk motora. 

 Limitovaná edícia bude v Európe predstavená v prvej polovici roka 2018.