stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

Renault Mégane R.S.: Skrotíte 280 koní?

(Frankfurt) - Renault predstavil úplne nový MÉGANE R.S., tretiu generáciu kultového auta, ktorý je teraz ešte silnejšie vďaka novému turbodúchadlu s priamym vstrekovaním paliva.

Pod kapotu sa dostala štvorvalcová 1,8-litrová jednotka (1 798 cm), ktorá kombinuje maximálny výkon 280 konských síl (205 kW) pri rýchlosti 6000 ot/min s maximálnym krútiacim momentom 390 Nm, vďaka ktorému sa novinka zaraďuje medzi najlepšie vo svojej triede. Nový MÉGANE R.S. je vybavený systémom 4CONTROL s riadením štyroch kolies, ktorý ponúka športovému modelu výnimočnú agilitu v zákrutách najmä pri vyšších rýchlostiach.

Preberá skúsenosti Renault motorsport

Že je MÉGANE R.S. odlišné od bežných vozidiel, vodič rozozná vďaka pridaným štyrom hydraulickým dorazom tlmičov, ktoré sú inšpirované riadením rally. Táto konfigurácia podvozka poskytuje pri športovej, až rally jazde, optimálnu účinnosť na všetkých druhoch ciest, avšak zároveň vozidlu zachováva úroveň komfortu, ktorá je v triede športových automobilov bezprecedentná. Kombinácia úplne prepracovaného nezávislého  odpruženia prednej nápravy s novým diferenciálom Torsen verzie Cup zlepšuje rýchlosť trakcie a zatáčania. Po prvýkrát MÉGANE R.S. môže byť vybavený dvoma typmi prevodoviek - šesťstupňovou manuálnou alebo šesťstupňovou prevodovkou EDC s meničmi prevodových stupňov na volante.

Zákazníci s diagnózou R.S. budú určite potešení, keď zistia, že telemetrické technológie na palube, okrem toho, že sú užívateľsky príjemnejšie, zahŕňajú aj režim "Expert", ktorý umožňuje pripojiť fotoaparát alebo filmovú kameru. Svoje zaznamenané jazdné výkony tak budú môcť nielen následne prehrávať a analyzovať, ale budú ich môcť zdieľať aj na sociálnych sieťach.

Navrhnutý pre výkon

Pre ešte väčší výkon a  dynamiku je nový MÉGANE R.S. širší a má nové 18 alebo 19-palcové kolesá. Široký nasávač vzduchu zabezpečuje cielené prúdenie vzduchu do výmenníkov tepla pre efektívnejšie chladenie motora. Zadný spojler bol prepracovaný tak, aby vytvoril dodatočnú prítlačnú silu.

Styling All-New MÉGANE R.S. 

Styling All-New MÉGANE R.S. obsahuje množstvo motívov zo sveta motoristického športu, vrátane zadného difuzora, predného spojlera v štýle F1 a 3D grilu vo formáte včelieho plástu, ktorú pripravila divízia Renault Sport. Zaujmú aj zmyselné boky, ktoré sú charakteristickým znakom Renault Mégane ale aj R.S. krídla. Exkluzívna, patentovaná R.S. technológia osvetlenia Vision, pripomína svet motoristického športu a poskytuje vodičovi taký stupeň svietivosti, aký je v bežnom automobilovom segmente bezprecedentný.

Športové, no stále Mégane

V súlade so zvyškom sortimentu Mégane aj nový MÉGANE R.S. bude vybavený systémom MULTI-SENSE, ktorý vodičom ponúka možnosť výberu z piatich režimov jazdy: Comfort, Normal, Sport, Race a Personal. Dodáva sa aj s balíkom pomôcok pre vodiča (ADAS), ktoré je možné aktivovať alebo vypnúť pomocou tabletu R-LINK 2.

Renault Sport sa chystá na konci roka 2018 predstaviť ďalšiu verziu nového modelu MEGANE R.S. s výkonom 300 koní. 
Knihu objednávok Renault pre toto úplne nové MÉGANE R.S. otvorí v decembri 2017.