stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

ŠKODA spolupracuje s ďalšími high-tech startupmi

(Bratislava) – ŠKODA AUTO - český výrobca automobilov sa vďaka intenzívnym kontaktom priamo v Izraeli dohodol na ďalšej spolupráci s izraelskými startupmi. Niektoré nové technológie, ktoré začínajúce firmy vyvinuli, sa už testujú v reálnej prevádzke. Strategický význam Izraela pre automobilku potvrdzuje tiež svetová premiéra úplne nového modelu SCALA v Tel Avive.

Technológia nabíjanie elektromobilov od spoločnosti Chakratec tak môže byť pre zákazníkov ŠKODA AUTO, ktorí sa v budúcnosti rozhodnú pre jej elektrický model, zaujímavá. Chakratec vyvinul technológiu kinetického ukladania energie s neobmedzeným počtom cyklov nabitia a vybitia. Zvýšením kapacity a stabilizáciou elektrickej siete Chakratec umožňuje nasadenie rýchlych nabíjacích staníc prakticky kdekoľvek, bez nutnosti modernizácie infraštruktúry. Technológia navyše znižuje ekonomické riziká zavádzania rýchlych nabíjacích staníc. Keďže ide o mechanické ukladanie energie bez chemických batériových článkov, zariadenie je šetrné k životnému prostrediu a absolútne ekologické.

V júli 2018 kúpila spoločnosť ŠKODA AUTO podiel v startup spoločnosti Anagog. Anagog spracúva dáta z viac než 100 aplikácií pre smartfóny, až s 10 miliónmi aktívnych používateľov za mesiac, pomocou umelej inteligencie. Z nich vypočítava vzorce mobility. Na základe tejto technológie chce spoločnosť ŠKODA AUTO DigiLab ďalej rozširovať svoju ponuku služieb, napríklad v oblasti inteligentného parkovania. V spolupráci s firmou Anagog chce ŠKODA AUTO svojim zákazníkom zabezpečiť najlepšie služby u dílerov alebo personalizované poistenie.

Pre zákazníkov môže byť prospešná aj spolupráca so startupom UVeye. Vozidlá možno ľahko a podrobne skontrolovať pomocou pokročilej technológie, ktorá využíva 360-stupňovú kameru pre skenovanie karosérie, podvozku a pneumatík, aby sa dali zistiť poškodenia alebo odchýlky. Počas niekoľkých sekúnd sa vytvorí 3D obraz s vysokým rozlíšením. Riešenie UVeye má veľký potenciál pre zaistenie bezpečnosti v procese vrátenia vozidiel predajcom, údržbe, do autopožičovní alebo leasingových spoločností. Technológia bude čoskoro nasadená v Českej republike. ŠKODA AUTO zvažuje tiež testovanie tejto technológie na svojej výrobnej linke, aby zistila chyby alebo nedostatky predtým, než sa produkty dostanú k zákazníkovi. Technológia UVeye sa predstaví v akcii deň po premiére automobilu SCALA v Tel Avive.