stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

ŠKODA vyrába KAROQ až v dvoch závodoch!

(Mladá Boleslav) - ŠKODA AUTO spustila sériovú výrobu nového modelu KAROQ aj vo svojom hlavnom závode v Mladej Boleslavi. Do montážnych liniek v hlavnom výrobnom závode automobilka investovala 16,6 miliónov eur a denne sa tu vyrobí až 320 automobilov. Po Kvasinách je to druhý český závod, v ktorom automobilka svoje nové kompaktné SUV vyrába.

 Prvý KAROQ opustil výrobnú linku v Mladej Boleslavi len pred niekoľkými dňami. Najnovšie kompaktné SUV sa vyrába už od konca júla minulého roku v závode v českých Kvasinách.  ŠKODA vo svojom hlavnom výrobnom závode v Mladej Boleslavi tak v súčasnosti vyrába štyri modelové rady: okrem novinky sú to aj modely: FABIA / FABIA COMBI, RAPID / RAPID SPACEBACK a OCTAVIA / OCTAVIA COMBI.

Nové kompaktné SUV kombinuje pre značku typický dizajn s ponukou dostatočného priestoru, nové asistenčné systémy a výkonné a hospodárne motory. Prvýkrát v automobile tejto značky majú cestujúci k dispozícii individuálne programovateľný digitálny prístrojový panel. Displej nového modelu je možné personalizovať a prepojiť s infotainmentom. Vďaka LTE modulu a WiFi hotspotu sa môžu pasažieri vo vozidle kedykoľvek pripojiť na internet.

 V rámci Stratégie 2025 značka v nasledujúcich rokoch dôsledne rozšíri svoju modelovú paletu. Zameria sa predovšetkým na vozidlá kategórie SUV. KAROQ je jediným modelom značky, ktorý je vyrábaný v dvoch závodoch automobilky v Čechách.