stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

VIDEO: Mercedes-Benz zalial „Géčko“ do jantáru…

(Detroit) - So svetovo najväčšou inštaláciou zo syntetickej živice avízuje Mercedes-Benz svetovú premiéru novej Triedy G na severoamerickom medzinárodnom autosalóne (North American International Auto Show) v Detroite, ktorá sa bude konať 14. januára 2018.

Vstup do výstavnej haly NAIAS Cobo Hall už niekoľko dní zdobí obrovská „jantárová“ kocka zo 44,4 ton syntetickej živice. V nej je zaliata Trieda G z prvého produkčného roku 1979.

Inštalácia symbolizuje nadčasovosť terénnej legendy a odkazuje na prírodný fenomén zakonzervovaného hmyzu v jantári. Rovnako ako ich DNA, gény prvej Triedy G sa trvale zachovali a prenášajú sa z generácie na generáciu. Tieto gény sú prenesené aj do novej Triede G a nesú charakteristické vlastnosti najdlhšie žijúceho modelové radu Mercedes-Benz do nového veku: ikonický dizajn, nezničiteľná prevaha v teréne a výnimočný jazdný komfort na ceste.

Výroba kocky zo syntetickej živice s rozmermi 5,5 x 2,55 x 3,1 m (D x Š x V) a váhou 44,4 ton, v ktorej sa nachádza model 280 GE z roku 1979, trvala 90 dní. Denne kocka narástla do výšky o 3 cm. Vznikol dojem, akoby jantár zalial Triedu G v teréne, teda v jej domovskom prostredí...