stellacentrum.sk logo
0904 75 75 75
reklama na lavej strane, dá sa vypnúť reklama na pravej strane, dá sa vypnúť

VIDEO: Trieda G pokračuje a je opäť lepšia!

(Bratislava, január 2018) - V júni začne Mercedes-Benz dodávať nové „Géčko“, ktoré je v teréne výkonnejšie a podľa jeho tvorcov na ceste výrazne agilnejšie, dynamickejšie a komfortnejšie ako jej predchodca.

 

Na úspech už vopred predurčený nasledovník má nový podvozok, elektromechanické riadenie, päť jazdných programov DYNAMIC SELECT, tri stopercentné uzávierky diferenciálu a aj v súčinnosti s ich zapájaním samočinne fungujúci Režim G ako aj terénnu redukciu. Či už mimo spevnenej cesty alebo na nej, terénna Trieda G presvedčí výkonnosťou, modernými asistenčnými systémami, vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a bezpečnosťou za všetkých podmienok používania.

 

 

Dlhšie a širšie, stále pevné...

Nová Trieda G s vylepšenými parametrami (o 53 mm dlhšia, o 121 mm širšia, so svetlou výškou medzi nápravami 241 mm a brodivosťou 70 cm) si zachová neprehliadnuteľné prvky a aj jedinečné funkcie pri zdokonalení viacerých vlastností, vrátane vyššej tuhosti vozidla a spojov medzi podvozkom a hnacím ústrojenstvom s rebrinovým rámom.

Predná náprava má nezávislé zavesenie kolies čo zlepšilo tuhosť prednej karosérie. Tuhá zadná náprava je na rozdiel od predchodcu vedená štyrmi pozdĺžnymi ramenami na každej strane a jednou panhardskou tyčou čo ešte viac zvyšuje bežný cestný komfort. Trieda G poskytuje väčší vnútorný priestor a ponúkne množstvo nových funkcií ako svetlomety s technikou so svetelnými diódami či rozšírené asistenčné systémy pre vodiča.

Exteriér a interiér

Klasický exteriér novej Triedy G sa zrkadlovo premieta do interpretácie jej moderného interiéru z kvalitných materiálov vyhotoveného s tradičnou remeselnou starostlivosťou.

Prehľadná prístrojová doska s úplne novým vzhľadom sériovo obsahuje nadčasové analógové tubusy okrúhlych prístrojov. Na želanie je ako združený prístroj použitý veľký displej s virtuálnymi prístrojmi v priamom zornom poli vodiča, ako aj centrálny displej nad stredovou konzolou.

Zadné sedadlá sú sklápateľné v rozsahu 60, 40 alebo 100 percent a sériovo vybavené množstvom komfortných funkcií. Exkluzívnosť vozidla môže zvýšiť interiér Exklusiv plus s kožou na vnútornom obložení dverí.

Čo bude pod kapotou?

Uvádzací model G 500 (kombinovaná spotreba paliva: 11,1 l/100 km) energicky poháňa 4-litrový benzínový biturbo motor V8 (310 kW/422 k; 610 Nm) kombinovaný so špeciálne nastavenou novou automatickou prevodovkou s meničom 9G-TRONIC. Nová Trieda G sa začne dodávať v júni.